FORGOT YOUR DETAILS?

Χρυσός ο Παναγιωτόπουλος Χάλκινος ο Πλουμπής

by / Saturday, 12 September 2015 / Published in ΝΕΑ
IMG_6372

Με την πρώτη θέση στα -90 κιλά και την Τρίτη θέση στα -60 επιστρέφουν την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου από την Ρουμανία οι αθλητές μας Πλουμπής Χρήστος και Παναγιωτόπουλος Ιωάννης.
Συνοδός προπονητής ήταν ο Δημήτρης Μπουντάκης ο οποίος δήλωσε: Ήταν ένα καλό τεστ εν όψει των σημαντικών αγώνων που ακολουθούν, στο πανευρωπαϊκό νέων καλούνται (18-19 Σεπτεμβρίου) να είναι έτοιμοι στα δύσκολα παιχνίδια που ακολουθούν.
Ο Παναγιωτόπουλος, στον πρώτο γύρο κέρδισε τον αθλητή της Γεωργίας, στον δεύτερο γύρο Ρουμανία, στον ημιτελικό Ρωσία και στο τελικό Ρουμανία. Με 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.
Ο Πλουμπής στον πρώτο γύρο κέρδισε τον αθλητή της Βουλγαρίας, στον δεύτερο Ρουμανία, στον ημιτελικό έχασε από τον αθλητής της Ιταλίας στον μικρό τελικό κέρδισε τον αθλητή από την Ρουμανία.
Ο αθλητικός σύλλογος νέων Καλύμνου κατέκτησε επίσης το χάλκινο μετάλλιο με την Σαββίνα στα -48 κιλά.