FORGOT YOUR DETAILS?

European cup SERBIA 28-29 Σεπτεμβρίου

by / Saturday, 05 October 2013 / Published in ΝΕΑ
mediaCARKEF8U

Με περισσότερες εμπειρίες αλλά και ανάμικτα συναισθήματα γύρισε η αποστολή του συλλόγου μας από το Europeancup στην SERBIA το διήμερο 28-29 Σεπτεμβρίου.

Μία ανάσα από τα μετάλλια βρέθηκαν ο Όμηρος και η Meryl-lyn, αναλυτικά: O Λιατήρης Όμηρος στον πρώτο γύρο των 73 κιλών κέρδισε τον  MAJKIC, Bojan(SRB) στον δεύτερο γύρο κέρδισε τον ZAGOROV, Martin(SVK) στον τρίτο γύρο δεν τα κατάφερε απέναντι στον Γάλλο που κέρδισε την κατηγορία CLERGET, Arthur(FRA)

στην προσπάθεια για το χάλκινο αποκλείστηκε από τον  NICOLAESCU, Eduard(ROU) στα τελευταία 2 δευτερόλεπτα ενώ είχε προηγηθεί ο Λιατήρης μετά από παρατήρηση που δέχτηκε ο Ρουμάνος αθλητής για μη αγωνιστικότητα, ένα λάθος του όμηρου ήταν αρκετό για να αλλάξει το αποτέλεσμα.

Η Meryl-LynSEMOGRADκατετάγη 7η στα 57 κιλά αν και είχε την ευκαιρία να είναι στον μικρό τελικό ένα τεχνικό λάθος στον αγώνα με την MAJOROSOVA, Viktoria(SVK) της στέρησε την ευκαιρία. Τα αποτελέσματα των 57 κιλών: http://198.71.59.59/www.judo-world.net/eju/european_cup/ecup_sen_belgrade2013/tta_menue_eju.php?modus=1024&sprache=english

Ο Παυλής Μάκης σε πολύ καλή φόρμα κέρδισε ένα δύσκολο παιχνίδι στον πρώτο γύρο των 66 κιλών απέναντι στους οικοδεσπότες Σέρβους  LEDJANAC, Ognjen(SRB) δεν τα κατάφερε όμως στον δεύτερο γύρο να ξεπεράσει το εμπόδιου του  WADDELL, Christopher(GBR) και δεν συνέχισε στην διοργάνωση.

Ο Σωτήρης SEMOGRAD στα 73 κιλά τραυματίστηκε στον πρώτο αγώνα με τον SZOCS, Elmer(ROU) και δεν έπαιξε στον επόμενο αγώνα με τον  MITROVIC, Dragan(SRB)