FORGOT YOUR DETAILS?

Πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο

by / Friday, 13 January 2023 / Published in ΝΕΑ
320704315_696820345171431_348592508135687127_n
Το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Δεκεμβρίου, πραγματοποιήθηκε στο Αμύνταιο, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο ανδρών και γυναικών. Οι αθλητές μας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις, δίνοντας υποσχέσεις για το μέλλον.
Ο αθλητής μας, και δάσκαλος πλέον στον σύλλογο Nippon Academy Παυλής Μιχάλης, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -100kg. Ο Μιχάλης (στα 42 του χρόνια), συνεχίζει να παλεύει με επιτυχία, και να παίζει ποιοτικό τζούντο για πάνω απο είκοσι χρόνια.
Στα 90 κιλά, ο πολύ καλός Γιάννης Παναγιωτόπουλος πήρε το αργυρό μετάλλιο, χάνοντας στις λεπτομέρειες την πρώτη θέση απο παρατήρηση.
Στα 81 κιλά πήραμε άλλο ένα αργυρό μετάλλιο, απο τον ανερχόμενο και πολύ δυνατό Νίκο Σιμόπουλο.
Στα 73 κιλά, οι δυο αθλητές μας Όμηρος Λιατήρης και Θοδωρής Σταμούλης, έφτασαν στην τέταρτη θέση της κατάταξης.
Επίσης αγωνίστηκαν οι Τόγιας Κωνσταντίνος και Φύτρου Ειρήνη.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και στον προπονητή, για την πολύ καλή παρουσία.